Prima Aprilis

Prima Aprilis- dzień, w którym ludzie robią sobie "psikusy".  Niebezpieczeństwo zostania ofiarą niewybrednego żartu  czeka na nas z każdej strony! Do starej tradycji włączają się bowiem nie tylko nasi przyjaciele, czy rodzina, ale również duże firmy oraz media! Oto kilka przykładów żartów, które przeszły do historii.

"Drzewa spaghetti" w Szwajcarii

W 1957 roku brytyjska stacja BBC wyemitowała program, w którym pokazała szwajcarskich farmerów zbierających, a właściwie zwijających spaghetti z drzew. Podobno żniwa były bardzo obfite ze względu na łagodną zimę. A z uwagi na fakt, że wówczas spaghetti nie było powszechnie znaną potrawą w Wielkiej Brytanii, wielu ludzi zaczęło dzwonić do stacji i pytać się, gdzie mogą kupić sadzonki takich drzew :-)

Kolorowe programy w biało-czarnej TV

W 1962 roku w Szwecji poinformowano posiadaczy odbiorników telewizyjnych, że jeśli chcą oglądać programy w kolorze, wystarczy, że na ekran nałożą nylonową pończochę...Może trudno w to uwierzyć, ale wielu ludzi uwierzyło i próbowało :-)

Whopper dla leworęcznych w Burger Kingu

W 1998 roku Burger King wprowadził do swojego menu nową pozycję: Whopper dla leworęcznych. Zasadniczo nie różnił się on niczym szczególnym od pozostałych burgerów, poza drobnym faktem, że ze względu na obrót o 180 stopni, keczup spływał z prawej strony...a więc prosto na spodnie klienta :-)

Gwizdająca marchewka w Tesco

W 2002 roku brytyjskie Tesco wprowadziło do sprzedaży limitowaną serię specjalnych, zmodyfikowanych marchewek, które w trakcie gotowania zaczynały gwizdać... :-)

Zatem na koniec mamy tylko jedną radę: jutro bądźcie bardzo ostrożni!

 

 

za: "April Fool" Chris Redston and Gillie Cunningham

Facebook PARTNERZY
Odkryj Kraków Apartamenty Turnau