Bunkier Sztuki

Rozpoczynamy nowy cykl krótkich artykułów, w których będziemy prezentować artystyczną stronę Krakowa. Nie od dzisiaj wiemy, że Gród Kraka to miasto artystów: literatów, pisarzy, poetów, muzyków... Warto poznać ich sztukę bliżej! W każdy wtorek przedstawimy Wam jedną galerię sztuki, zaś w czwartki zaprosimy was do krakowskich muzeów.

Na dobry początek przedstawiamy jedną z najbardziej znanych galerii sztuki współczesnej nie tylko w Krakowie, ale w całej Małopolsce. Bunkier Sztuki od lat cieszy się popularnością zarówno artystów, jak i odwiedzających. To tutaj, co roku odbywa się wystawa Word Press Photo, a swoje prace wystawiają tacy artyści jak Andrzej Dwurnik, czy Rafał Bujanowski. Galeria nie boi się projektów kontrowersyjnych, do ubiegłego poniedziałku można było oglądać chociażby projekt Karola Radziszewskiego- artysty, który budzi skrajne emocje w świecie sztuki współczesnej. Galeria nigdy nie ograniczała się do jednej dziedziny: prezentuje wystawy malarstwa, grafiki, rzeźby oraz instalacje video oscylujące wokół takich tematów jak: polityka, media, religia, gender, szeroko pojęta kultura.

Ponadto Bunkier Sztuki prowadzi dwa Kluby. Pierwszy z nich zajmuje się cykliczną organizacją spotkań oraz wykładów ze znanymi ludźmi ze świata kultury i nauki: artystami, krytykami literackimi, antropologami i kulturoznawcami. W swoich skromnych progach gościł m.in. Agnieszkę Kurant, Wilhelma Sasnala czy Roberta Kuśmirowskiego. Z kolei Maly Klub Bunkra Sztuki to alternatywa dla dzieci. Cykl warsztatów artystycznych skierowany jest do dzieci w wieku 5- 12 lat. Podczas zajęć prowadzonych przez artystów lub doświadczonych animatorów, którzy z pasją oprowadzają maluchy po meandrach polskiej sztuki współczesnej.

Wiecej o galerii i aktualnych wystawach możesz przeczytać na oficjalnej stronie Bunkra Sztuki.

Facebook PARTNERZY
Odkryj Kraków Apartamenty Turnau