Smak wina

Festiwal Win CK Monarchii odbywa się w ramach III Dni Węgrzyna. W dniach 26 - 29 maja Mały Rynek przemieni się w prawdziwą winiarnię, którą wypełnią trunki z całej Europy. Białe, czerwone, wytrawne, półsłodkie, słodkie...dla każdego coś dobrego, a jak mówi stare przysłowie "ten, kto ma wino, powinien pić za życia, bo ani kropla nie przedostanie się na tamten świat".

Podczas czterech festiwalowych dni będzie okazja do degustacji i zakupu wina z Austrii, Słowenii, Włoch, Rumunii czy Węgier. W wielu knajpach odbędą się zamknięte degustacje, które poprowadzą prawdziwi koneserzy i znawcy  wina. Ale jak powszechnie wiadomo, dobre wino miło czymś zakąsić. Dlatego na Małym Rynku nie zabraknie również stoisk z serami, wędlinami, knedlamii i innymi kulinarnymi przysmakami. Szykuje się niezła zabawa, której towarzyszyć będzie muzyka jazzowa oraz słynne walce Straussa.

Wydarzeniem specjalnym tegorocznych Dni Węgrzyna będzie setna rocznica urodzin słynnego wojaka Szwejka, której obchody zaplanowano na 28 maja.

Facebook PARTNERZY
Odkryj Kraków Apartamenty Turnau