Noc z teatrem

Krakowskie Noce Teatrów, co roku cieszą się wielką popularnością. To jedyna taka okazja, kiedy w jednym czasie wszystkie krakowskie sceny odsłaniają swoje kurtyny i prezentują najlepsze spektakle. Balet, dramat, komedia, performance, teatr tańca i ognia- bogactwo form artystycznych, jak co roku obfite, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Krakowska Noc Teatrów rozpocznie się o godz. 18.00. W programie przewidziano wiele atrakcji, wśród których na szczególną uwagę zasługuje wspólna lekcja śpiewania w Ogrodzie Botanicznym, przeprowadzona przez solistów Opery Krakowskiej oraz wystawa kostiumów i rekwizytów w Teatrze Starym. Dla ciekawskich turystów swoje zaplecze otworzy Teatr im. Juliusza Słowackiego oraz Opera Krakowska. Ci zaś, dla których zabraknie darmowych wejściówek będą mogli wziąć udział w wydarzeniach na Rynku Głównym, którego płyta w sobotni wieczór zamieni się w jedną wielką scenę teatralną, na której rozegrają się prawdziwie ogniste dramaty...

O godz. 22.00 Teatr KTO przedstawi "Ślepców" w rezyserii Jerzego Zonia, zaś godzinę później na scenę wejdą aktorzy teatru A PART ze spektaklem "Faust" w reżyserii Marcina Hericha. Przy Kościele Św. Wojciecha powstanie prawdziwie taneczna scena, na której na początku zaprezentuje się grupa Baletu Dworskiego „Cracovia Danca” "Alla Polacca, a następnie balet Krakowskiej Akademii Tańca. Po staropolskich tańcach i lirycznym balecie przyjdzie czas na muzyczną opowieść o życiu i miłości w wykonaniu Art Dance Company, a całość zakończy taneczny występ grupy Teatru Tańca DF. Ale to nie koniec teatralnych niespodzianek! Najpóźniej, bo 30 minut po północy na scenę krakowskiego Rynku wkroczy Teatr Ognia SIRRION, który swoim "Corporation Show" z pewnością ściągnie rzesze widzów. Zapraszamy!

Szczegółowy program Krakowskiej Nocy Teatrów dostępny tutaj.

Informacje odnośnie odbioru darmowych wejściówek można znaleźć na stronie Krakowskich Nocy.

Facebook PARTNERZY
Odkryj Kraków Apartamenty Turnau