Kraków świętuje!

Najbliższy weekend zapowiada się w Krakowie naprawdę interesująco. Na turystów oraz mieszkańców czeka mnóstwo artystycznych, muzycznych i rodzinnych atrakcji, wśród których nie można ominąć muzycznej uczty, jaką będzie Burn Selector Festival, widowiskowej iluminacji świetlnej na ścianach Zamku Wawelskiego oraz corocznej Parady Smoków, która już na stałe zagościła w krakowskiej tradycji. A wszystko to w ramach obchodów Święta Miasta. Bo w końcu jak świętować, to zgodnie z polskim obyczajem hucznie i do białego rana!!!

Świętowanie zaczyna się już w piątek. Na dobry początek startuje Burn Selector Festival. Podczas dwudniowej imprezy na Błoniach wystąpią takie gwiazdy muzyki elektonicznej i tanecznej jak: La Roux, Klaxons, Crystal Castles, Hercules and Love Affair, The Orb, Does It Offend You, Yeah?, Ladytron, Katy B.  Powstało miasteczko festiwalowe, rozłożono sceny, a zatem przygotowania trwają pełną parą! Bo już za trzy dni Błonia staną się jedną wielką sceną, przy której nie może zabraknąć wszystkich tych, którym w duszy gra muzyka electr ! Ale to nie koniec piątkowych atrakcji. Równolegle,  o godz. 22.00 rozpocznie się wizualno- muzyczne widowisko zatytułowane "Wawel- iluminacje". Na fasadzie Zamku Królewskiego pojawi się iluminacja, która będzie prawdziwym spektaklem światła i muzyki. Widowisko to jest wynikiem współpracy Krakowa z miastami partnerskimi (Frankfurtem nad Menem, Lipskiem i Norymbergą) w ramach programu "Sąsiedzi 2.0".

Sobota będzie powrotem do tradycji. O godz. 12.00 na Rynku Głównym nastąpi uroczysta intronizacja Króla Kurkowego oraz rozpocznie się coroczna Parada Smoków, na którą z całej Polski zjeżdżają się dzieci z własnoręcznie zrobionymi smokami! I wcale nie chodzi tutaj o kilkucentymetrowe figurki, ale wielkie, kilkumetrowe smoki! Oj, nasz Smok Wawelski będzie miał konkurencję! :-) A wieczorem swoją ucztę będą mieli fani muzyki etno, bo na scenie na krakowskim Rynku wystąpi KICK LA LUNA, a także TEN ON TONS oraz KROKE.

Święto Miasta zakończy się w niedzielę koncertem Renaty Przemyk o 21.00, a godzinę wcześniej pokazem skoczków ze spadochronem. Przez cały dzień będzie można odwiedzić krakowski Magistrat. Choć urzędy na co dzień nie kojarzą się nam zbyt dobrze, to warto jednak się przełamać, bo Dzień Otwarty Magistratu jest jedną z niewielu okazji do zwiedzenia Gabinetu Prezydenta Miasta Krakowa, którego zabytkowe wnętrze na co dzień jest niedostępne turystom. Jak przewidują synoptycy, pogoda w niedzielę ma dopisywać, warto zatem wybrać się na spacer a przy okazji poświętować razem z całym miastem!

 

Pełny program obchodów Święta Miasta możesz znaleźć tutaj.

Facebook PARTNERZY
Odkryj Kraków Apartamenty Turnau