Koncert dla Misji

18 czerwca o godz 18.30 w krakowskim Kościele Piotra i Pawła odbędzie się koncert grupy Acoustic Acrobats z którego całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz Misji w Maggotty na Jamajce. Misja zajmuje się niesieniem pomocy rdzennym mieszkańcom wyspy. Pod swoją opieką ma kilkaset dzieci.

Muzycy Acoustic Acrobats poznali prowadzących Misję, Księdza Marka Bzinkowskiego oraz Siostry Sercanki w lutym ubiegłego roku, kiedy to koncertowali na Jamajce i gościli w Maggotty. Ogromne wrażenie wywołała na nich pełna zaangażowania, pasji i miłości postawa gospodarzy Misji wobec potrzebującej wielorakiej pomocy okolicznej ludności. Zwrócili oni uwagę na fakt, że szczególnie ważną częścią działalności Misji jest opieka nad grupą kilkuset dzieci. Organizowanie zajęć pozalekcyjnych, zakup niezbędnych pomocy do nauki i zabawy pochłania jednak spore kwoty pieniędzy.

W związku z tym członkowie Acoustic Acrobats postanowili dołączyć do grona osób wspomagających działalność Misji. Przy pomocy Sióstr Sercanek zorganizowali koncert z którego całkowity dochód przekazany zostanie na rzecz pomocy dzieciom, podopiecznym Sióstr Sercanek. Podczas koncertu wyświetlany będzie film pokazujący realia codziennego życia Misji, wejście będzie bezpłatne a wszystkie wolne datki zebrane przez Siostry trafią bezpośrednio do Misji w Magotty na Jamajce.

Acoustic Acrobats to zespół, który czerpie inspiracje z muzyki całego świata. Ich najnowsza płyta to głównie utwory instrumentalne z pogranicza muzyki etno i jazzu z elementami brzmień charakterystycznych dla muzyki klezmerskiej i bałkańskiej. Muzycy zdobywali doświadczenia koncertując w synagogach, teatrach, filharmoniach, na stadionach, ale także w kameralnych salach czy w miejscach tak egzotycznych, jak właśnie położona w dżungli misja. Dlatego ich występy są zawsze iepowtarzalnym wydarzeniem dodającym energii i wprawiającym słuchaczy w dobry humor!

Facebook PARTNERZY
Odkryj Kraków Apartamenty Turnau